Буськ 2024 на VIRTUAL.ua
Карта Буськ. Заклади, місця та організації у Буськ.

Місто Буськ на Львівщині, розташоване на Західному Бузі, а також на трьох його притоках — Полтві, Слотвині та Рокитній за півсотні кілометрів від Львова. Налічує більше восьми тисяч жителів та має добре розвинені всі сфери суспільного устрою. Тут діють школи, виходить кілька газет, вдосконалюється готельно-ресторанна справа тощо.

Буськ має древню історію і згадується вперше в «Повісті временних літ» ще в 1097 році, як таке, що вже існувало. Про давнішу історію свідчать археологічні знахідки, датовані ще VIII-IX століттям. Про походження назви також сперечаються історики і краєзнавці. Одні переконують, що «Буськ» — від лелек-буськів (на гербі зображений цей птах). Інші вважають доцільнішим агрументом «літописний Бужеськ», що входив до Белзького князівства і названий за прикладом річки — Західного Бугу. Прославилось місто і в сучасності — тут був встановлений перший в Україні монумент незалежності на честь Акту про державну незалежність України 24 серпня 1991 р.

Місто багате і на архітектурні пам’ятки давнини і сучасності, адже тут збудована наймолодша в Україні Ратуша (1999 р.). Приваблюють своїми архітектурними композиціями Палац графа Бадені (19 ст.), Онуфріївська церква та Дзвіниця: Дерев’яна церква зведена в 1680 р. і є зразком галицької народної архітектури. Реставрована в 1970 р. Дзвіниця зведена пізніше у 18 ст. Дерев’яна церква св. Параскеви зведена у 1708 р. і розписана живописом Леонтовича (1889) та Сірського (1890). Реставрована 1983 року.

В Буську народилися відомі люди, що зробили свій вклад у розвиток культури та державності: доктор філологічних наук Іларіон Семенович Свєнціцький (1876-1956) — філолог, етнограф, музеєзнавець, громадсько-культурний діяч та Євген Петрушевич (1863-1940) — Голова Національної Ради ЗУНР.